Tripody – bramki obrotowe

Na skuteczną kontrolę dostępu składa się wiele różnych czynników i narzędzi, które mogą nam pomóc w weryfikacji osób odwiedzających czy pracowników. Przykładem takiego narzędzia jest, chociażby karta dostępu czy czytnik linii papilarnych. Przepływ ludzi możemy jednak mierzyć m.in. za pomocą bramek obrotowych zwanych również tripodami. Bramki takie bez problemu pomogą nam w rejestracji czasu pracy poszczególnych pracowników oraz weryfikacji ludzi, którzy odwiedzają naszą firmę jedynie w celach biznesowych.

bramka obrotowaCzym w ogóle jest bramka? W najkrótszej możliwej definicji jest to urządzenie, które służy do sterowania przepływem pieszych. Priorytetowym zadaniem tego typu bramek jest kontrola i weryfikacja pieszych przez nie przechodzących. Niezależnie od miejsca ich umieszczenia, czy jest to firma, stadion czy nawet metro.

Tripody, bo tak fachowo zwą się bramki obrotowe, z powodzeniem mogą być stosowane przez firmy, zatrudniające dużą liczbę pracowników. Takie rozwiązanie bez wątpienia ureguluje ruch osobowy w firmie oraz ograniczy dostęp niepowołanym osobą. Poza tym bramka obrotowa umożliwia większą kontrolę nad pracownikami firmy, którzy wychodzą z budynku firmy. Warto również zauważyć, że urządzenie ograniczy dostęp do firmy dla osób nieposiadających karty. Jednak najważniejszym plusem bramek jest to, że pozwolą one na zminimalizowanie ilości błędów pojawiających się w systemie rejestracji czasu pracy pracowników firmy.

Bramki obrotowe można wykorzystywać jednocześnie wewnątrz budynków, jak i na zewnątrz. Dodajmy zatem, że nie są to urządzenia wykorzystywane jedynie w biurowcach, można je wykorzystać w każdym miejscu, gdzie niezmiernie istotna jest weryfikacja przepływu ludności. Najlepszym przykładem takiego rozwiązania są bramki ustawiane na stadionach, przy wejściach do metra czy halach sportowych. Czyli wszędzie tam, gdzie kluczowym jest sprawdzenie, jak duże jest zainteresowanie wydarzeniem, spotkamy się z bramkami. Nie dziwi więc fakt, że na stałe zagościło one w takich miejscach.