Tęczówka – idealne zabezpieczenie

Dostęp do praktycznie każdego miejsca w naszej firmie możemy ograniczyć na wiele sposobów. Kilka z nich jest zapewne każdemu znane. Karty dostępu, klucze, kody, bramki, ochrona, wszystkie te elementy możemy spotkać w każdej większej firmie. Przedsiębiorcy poszukują jednak coraz bardziej skomplikowanych metod, które pozwolą w skuteczny sposób bronić dostępu do przechowywanych danych, dokumentów czy nawet sprzętu. W takim wypadku najbezpieczniejszym sposobem ze wszystkich może okazać się weryfikacja poprzez skanowanie tęczówki.

997479254_4f260f3d20_oJak powszechnie wiadomo, tęczówka podobnie z resztą jak odciski palców są niepowtarzalne. Nie ma zatem praktycznie żadnych możliwości, aby ktokolwiek mógł skorzystać z zapisanych w systemie, naszych danych biometrycznych. Taki system kontroli dostępu pozwala na zabezpieczenie nie tylko miejsc, ale i przedmiotów, dokumentów czy nawet broni, które mogą stać się przedmiotem pożądania konkurencji, bandytów czy nawet naszych pracowników.

Sama tęczówka zostaje ostatecznie ukształtowana w pierwszych latach życia i pozostaje niezmienna do końca jego trwania. System jest niezawodny głównie dlatego, że do tej pory nie znaleziono dwóch identycznych tęczówek. Ten system biometryczny dokonuje identyfikacji, porównując badaną tęczówkę z zapamiętanym wcześniej wzorcem. Fotografia tęczówki wykonywana jest w niezwykle wysokiej rozdzielczości, tak aby każdy szczegół charakterystyczny dla konkretnej tęczówki był dokładnie widoczny dla systemu. Warto zaznaczyć, że okulary czy nawet soczewki, nie są żadną przeszkodą w identyfikacji.

Jednym z istotniejszych argumentów, które opowiadają się za tym, aby system wprowadzić, jest fakt, że nasi pracownicy nie muszą nosić przepustek, czy zapamiętywać kodów. Te pierwsze łatwo zgubić lub ukraść, z kolei hasła czy kody, łatwo wypadają z głowy, a częste ich zmienianie przez system utrudnia życie pracownikom.

Wyposażając nasze przedsiębiorstwo w taki system weryfikacji, wprowadzimy do naszej firmy zarówno nowoczesność, jak i bezpieczeństwo, które są tak pożądane.