Poprawa bezpieczeństwa

Wiele jest firm na rynku, których budynku są imponujące pod względem wielkości, liczby pomieszczeń czy zatrudnionych osób. Niesie to jednak za sobą spore ryzyko, gdyż bardzo trudno skontrolować, czy na pewno wszystkie osoby, które przebywają na terenie firmy są tego upoważnione. Wtedy bezpieczeństwo zostaje poddane sporej próbie, kiedy niepożądana osoba znajdzie się z premedytacją w posiadaniu ważnych dokumentów, które mogą odbić się negatywnie na przyszłości firmy.

Z tego powodu tak ważna jest odpowiednia kontrola dostępu do wszystkich istotnym pomieszczeń. Elektroniczny system jest w stanie zdecydowanie zwiększyć bezpieczeństwo, a pracownicy będą mieli dostęp tylko wyznaczonych stref. Wpłynie to pozytywnie również na porządek, oszczędzi sporo czasu, a w ostatecznych rozrachunku przyniesie ekonomiczne korzyści.

System kontroli dostępu zawiera dwa podstawowe urządzenia: weryfikujące oraz blokujące. Zadaniem tych pierwszych jest właściwe rozpoznanie pracownika, po czym zezwala lub odmawia mu dostęp do konkretnej strefy. Natomiast drugi typ, czyli urządzenia blokujące są sterowane dzięki urządzeniom weryfikującym. Często przyjmują postać elektrozaczepu lub zwory elektromagnetycznej. Blokują one otwarcie drzwi bez zezwolenia ze strony urządzenia weryfikującego.

Na rynku dostępne są różnego rodzaju urządzenia, w zależności od stopnia zaawansowania. Te podstawowe wymagają jedynie podania kodu, natomiast bardziej zaawansowane systemy posiadają czytniki kart zbliżeniowych.

BioT-RF1-BioSys