Niewygodne tematy – podwyżka

Dzięki nowoczesnym technologiom, jesteśmy w stanie dowiedzieć się „ile jesteśmy warci”. Urządzenia służące rejestracji czasu pracy oraz osiąganych wyników, badają rzetelność oraz zaangażowanie zatrudnionych. Pracownicy, którzy są przekonani o wysokim poziomie wykonywanych zadań, będą się z obecności takich urządzeń cieszyć, natomiast mistrzowie prokrastynacji, którzy mają roszczeniowy stosunek do pracodawcy, nie będą zadowoleni.

Pracownik oraz pracodawca, powinni czerpać ze swojej współpracy wymierne korzyści. Każdy z nich ma prawo czegoś wymagać w momencie, gdy odpowiednio dużo oferuje. Podwładni, którzy nie mogą się z tym schematem pogodzić, powinni założyć własną działalność, by przekonać się, jakie straty ponosi firma, która godzi się na większe zyski pojedynczych pracowników.

Ewidencja czasu pracy oraz system elektronicznego rozliczania składek, pozwalają na dokonywanie dokładnych obliczeń, które skutkują wypłatą rozsądnego wynagrodzenia, bez obciążenia budżetu firmy. Taka zależność prowadzi jednak do tego, że konwersacje pracownika z pracodawcą utracą jakąkolwiek zasadność.

Więcej informacji w najnowszym artykule.