Firma pod kontrolą

Jeśli szef zarządza ogromną firmą, mając do dyspozycji wiele pomieszczeń, wtedy kontrola pracowników jest nie lada wyzwaniem. W takiej sytuacji potrzeba odpowiedniego systemu, który będzie w stanie temu zaradzić. Wychodząc naprzeciw wymaganiom średnich i dużych przedsiębiorstw, powstał system kontroli dostępu, umożliwiający organizację dostępu do konkretnych obszarów i zasobów danego obiektu.

Podstawowym zadaniem tego systemu jest selekcja wśród osób, które znajdują się na terenie firmy. Odbywa się ona poprzez informacje zapisane na karcie. Wszystkie zdarzenia są automatycznie zapisywane i szef w każdej chwili może kontrolować, kto w danym momencie przebywa w pracy. Żadna nieupoważniona osoba dzięki temu nie będzie mogła poruszać się po budynku.

System kontroli dostępu niesie za sobą również korzyści finansowe, ponieważ nie jest konieczne zatrudnienie osób, które znajdowałyby się przy wejściach do stref i sprawdzały, czy dany pracownik ma prawo wejść. Zatem dodatkowo do zalet takiego rozwiązania dochodzi oszczędność czasu.